Skip to main content

Prywatna Szkoła Podstawowa
nr 94 Lauder-Morasha
Jesteśmy otwarci dla wszystkich uczennic i uczniów. Czerpiemy inspirację i siłę z różnorodności. Oferujemy edukację w duchu tolerancji i szacunku dla wszystkich mniejszości i kultur oraz odpowiedzialności za siebie i innych. Tworzymy miejsce bezpieczne dla każdego.
REKRUTACJA
2024/2025
Dowiedz się więcej Odwiedź naszą szkołę w dni otwarte i przekonaj się, że Lauder-Morasha to miejsce dla Ciebie!
Języki obce uczone
w nowoczesny sposób
Szkoła Lauder-Morasha kładzie nacisk na naukę języków. Od pierwszej klasy uczymy dzieci angielskiego i hebrajskiego, a od 4 klasy również hiszpańskiego lub francuskiego.

Nasza szkoła

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 94 Lauder – Morasha jest jedną z kilkunastu europejskich szkół stworzonych przez amerykańską Fundację Ronalda S. Laudera.

W naszej szkole czas spędzamy w twórczej i przyjaznej atmosferze, ucząc się współpracy i słuchając tego, co inni mają do powiedzenia. Zdanie naszych uczennic i uczniów jest dla nas bardzo ważne. Zachęcamy do zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami.

Czego i jak uczymy?

Wszechstronny rozwój ucznia

Wspieramy rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny i fizyczny poprzez dodatkowe zajęcia w planie lekcji: well-being – zajęcia z psychologiem szkolnym z elementami mindfulness, indywidualne i zespołowe projekty semestralne i ich prezentacja, etyka – kluczowe pojęcia etyczne z elementami historii filozofii powszechnej i żydowskiej, kultura i historia żydowska.

ARZ

Rozwijamy pasje uczennic i uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Pielęgnujemy ciekawość świata, zachęcamy do wyrażania siebie poprzez twórczą ekspresję, pobudzamy wyobraźnię oraz rozwijamy kreatywność i samoświadomość. W ramach Akademii Rozwoju Zainteresowań uczniowie mają do wyboru: jogę, Green Fingers – klub ogrodnika, puzzlemanię, zajęcia literackie, Zero Waste, rugby, badminton, rolki.

Nasze wartości

Nasze podejście do edukacji opiera się na głębokim szacunku dla uczennic i uczniów oraz budowaniu dobrych relacji. Odwołujemy się do wartości kultury żydowskiej. Uwrażliwiamy na potrzeby innych, angażując się w akcje społeczne. Wspólnie dbamy o środowisko i otaczający nas świat. Troszczymy się o siebie nawzajem i otaczamy życzliwością. Tworzymy szkolną społeczność.

Bogata oferta zajęć

Uczennice i uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje talenty oraz zainteresowania naukowe, artystyczne i sportowe. Okazją do tego są nie tylko zajęcia obowiązkowe, ale również zajęcia świetlicowe, m.in.: krav maga po angielsku, Drama in English, koło teatralne, rolki, origami modułowe, sztuka i grafika komputerowa, szachy, tenis, warsztaty muzyczne, malowanie na płótnie, Liga Debatancka, Zespół Tańca Nowoczesnego “Magic Dance”.

Języki obce

Naszym uczniom oferujemy naukę języków obcych od samego początku edukacji. Lekcje językowe prowadzimy w podziale na grupy (maks. 10 osób). Od klasy pierwszej szkoły podstawowej zapewniamy naukę języka hebrajskiego (2h tygodniowo) oraz języka angielskiego (4-5h tygodniowo, w tym 1 godzina z native speakerem w kl. 1-3). Od klasy czwartej uczniowie uczą się dodatkowego języka obcego (2h tygodniowo). Mogą wybrać lekcje języka francuskiego lub hiszpańskiego.

Matematyka i polski

Realizujemy podstawę programową zgodną z wymogami MEiN. Klasy w naszej szkole liczą maks. 20 osób. Matematykę (od 6. klasy) i polski (w 8. klasie) prowadzimy w grupach max. 10 osób. Zwiększamy również liczbę godzin tych przedmiotów poprzez dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Lekcje polskiego realizujemy w formule debat oksfordzkich – rozwijamy krytyczne myślenie, ćwiczymy trudną sztukę dyskusji i argumentacji.

Galeria