Skip to main content

Grono Pedagogiczne

Weronika

Dubisie

Jestem osobą zaangażowaną, opiekuńczą, pełną ciepła i empatii. Praca z dziećmi jest dla mnie ogromną satysfakcją i spełnieniem. Próbuje stworzyć takie warunki pracy, aby każde z moich wychowanków mogło poczuć się w przedszkolu kochane, bezpieczne i radosne.

w.wisniewska@lm.edu.pl

Wiktoria

5 – latki

Ukończyłam studia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, jak również studia z pedagogiki kulturoznawczej manager i animator kultury. Jestem czynnym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i działam w 14 Szczepie DH i GZ im. rtm. Witolda Pileckiego w Nieporęcie, w którym pełnię funkcję Zastępcy Komendanta do spraw zuchowych oraz funkcję do spraw artystycznych. Moją pasją jest teatr, kino oraz muzyka. Gram na gitarze i staram się łączyć metody oraz formy teatralne w swojej pracy z dziećmi. Dbam o to, aby każde dziecko w grupie dobrze się ze mną bawiło i czerpało z zajęć jak najwięcej.
w.delmaestro@lm.edu.pl

Monika

5 – latki / dyrektor przedszkola

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia wyższe z zakresu pracy socjalnej, pedagogiki przedszkolnej oraz zarządzania i marketingu w oświacie. Swoje życie zawodowe związałam z przedszkolem, ponieważ uważam, że jest to najważniejszy okres w życiu dziecka. Zorganizowana zabawa jest bowiem główną formą zdobywania wiedzy o świecie i sobie, nabywania umiejętności gwarantujących dobry start w szkole. W swojej pracy stawiam na różnorodność, innowacyjność w pracy z dzieckiem oraz wspieranie aktywności młodego człowieka.
Każdą wolną chwilę spędzam z książką , najchętniej szwedzkim kryminałem…

m.galjan@lm.edu.pl

Rafał

Dubisie / 3 – latki / wicedyrektor przedszkola

W przedszkolu Lauder-Morasha pracuję już 25 lata, w tym czasie miałem przyjemność prowadzić i organizować wiele warsztatów i projektów edukacyjnych we współpracy m.in. z Muzeum POLIN czy Fundacją Świat Na Wyciągnięcie Ręki. Pracując z dziećmi staram się rozwijać w nich empatię i szacunek do drugiej osoby. Poprzez wykorzystywanie w trakcie zajęć elementów muzyki, plastyki oraz techniki staram się rozbudzać i rozwijać ich wyobraźnię, a także uczyć cierpliwości w doskonaleniu swoich umiejętności. W wolnych chwilach poświęcam się tworzeniu muzyki i mediom wizualnym takim jak fotografia, film, grafika czy rysunek a ostatnio też AI. Uwielbiam jeździć na rowerze i podnosić ciężarki.

r.krzysztoszek@lm.edu.pl

Iwona

6-latki / kodowanie na dywanie

Ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną we Wszechnicy Polskiej – Wyższej Szkole w Warszawie. Praca z dziećmi dostarcza mi dużo radości i satysfakcji, a szczery ich uśmiech jest najlepszą motywacją do dalszej pracy. Jestem osobą opiekuńczą, otwartą, radosną, spontaniczną i pełną pomysłów.
W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swoich podopiecznych. Doceniam ich kreatywność i zaangażowanie, motywuję do samodzielności. Bardzo ważna jest dla mnie atmosfera – staram się aby zawsze była pełna ciepła, miłości i zrozumienia oraz szacunku.

i.roslon@lm.org.pl

Ania

3-latki

Ukończyłam studia pedagogiczne (terapia i diagnoza pedagogiczna oraz wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna). Pracuję z dziećmi od kilkunastu lat. Cenię sobie pedagogikę Montessori oraz Porozumienie Bez Przemocy. Uwielbiam sport -rower, kitesurfing, żagle i inne formy aktywnego spędzania  czasu wolnego. Moją największą pasją są podróże.

a.malinowska@lm.org.pl

Zuzanna

6 – latki / Przedsiębiorczość / Lauderowska Akademia Matematyczna

Z wykształcenia jestem muzykiem oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Szczególnie bliska jest mi pedagogika Montessori, której tajniki zgłębiałam na kursie Polskiego Instytutu Montessori, a przede wszystkim podczas kilkuletniej pracy i obserwacji dzieci w przedszkolach montessoriańskich. W pracy najważniejszy jest dla mnie szacunek do dziecka, jego potrzeb i wspieranie go potrzebie wolności, samodzielności i poznawania świata. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, którzy są dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Kocham Bacha, las i pieski.

z.medrala@lm.org.pl

Oliwia

4 – latki / psycholog

Jestem psychologiem oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne na specjalizacjach: Psychologia Kliniczna i Psychologia Kliniczna Dziecka na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i studia podyplomowe z Psychologii transportu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestniczę w różnych szkoleniach i kursach pogłębiających moją wiedzę. Ukończyłam pierwszy stopień Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz szkolenie w zakresie Terapii Ręki. Lubię podejmować nowe wyzwania dlatego odbywałam wolontariat w Klinice Budzik a także prowadziłam warsztaty w Areszcie Śledczym. Przez ostatnie 4 lata pracowałam z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca z najmłodszymi daję mi najwięcej satysfakcji i uzupełnia zapasy pozytywnej energii. W wolnych chwilach uwielbiam długie spacery i spotkania z najbliższymi oraz różne aktywności fizyczne w okresie dorastania trenowałam taniec towarzyski.

o.lodygowska-nowak@lm.edu.pl

Marta

4 – latki

Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i korekcyjna na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Aktualnie jestem studentką studiów magisterskich z pedagogiki korekcyjnej, również na tej samej uczelni. Jestem pozytywną oraz kreatywna osobą. Praca z dziećmi sprawia mi wielką radość i satysfakcję z ich uśmiechów.

m.przywozna@lm.edu.pl

Anna

native języka angielskiego

Od ponad 23 lat uczę języka angielskiego w Zespole Szkół Lauder – Morasha. Wychowałam się w Kanadzie. Jestem native speakerem i posiadam dyplom z filologii angielskiej. Nauczanie dzieci języka angielskiego oraz angażowanie się w różnego rodzaju wolontariat, to moje pasje dające mi radość i swego rodzaju spełnienie. W wolnym czasie lubię spotkania w gronie najbliższych oraz przyjaciół, długie spacery, podróże i muzykę.

a.kanclerz@lm.edu.pl

Róża

rytmika/Kultura żydowska

Prowadzę naukę rytmiki w przedszkolu Lauder-Morasha, związana z nim jestem od kiedy powstało – byłam jedną z pięciorga pierwszych przedszkolaków. Wspominam je jako wspaniały etap i staram się przekazać dzieciom entuzjazm i atmosferę, które sama wtedy czułam. Gram na skrzypcach, skończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach, tam też robiłam specjalizację w muzyce dawnej. Wraz z moją mamą i ciocią stworzyłyśmy rodzinny śpiewnik oraz wydałyśmy płytę z piosenkami jidysz. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, uwielbiam opery Mozarta i kreatywną kuchnię wegetariańską.

r.ziatek@lm.edu.pl

Alicja

Pedagog specjalny

Jestem pedagogiem specjalnym, ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki resocjalizacyjnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz studia magisterskie na kierunku Child Development and Education na Uniwersytecie Amsterdamskim. W pracy cenię sobie indywidualne podejście do dziecka oraz budowanie z dziećmi relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu. Ze względu na moją specjalizację, szczególnie ważne jest dla mnie budowanie świadomości wśród dzieci i dorosłych o tym, że są wśród nas osoby z niepełnosprawnościami,  które potrzebują naszego wsparcia i szacunku.

W wolnym czasie tańczę, gram na pianinie i podróżuję. Uwielbiam również spędzać czas ze swoją rodziną i znajomymi.

a.bajerska@lm.org.pl