Z przyjemnością i dumą spieszymy donieść, że nasza nauczycielka matematyki i informatyki – Pani Justyna Stępień otrzymała odznakę jakości za projekt Cyberbezpieczniacy w escape roomie.

Pani Justyna uczestniczyła w projekcie eTwinning po raz pierwszy. Trafiła na niego na grupie nauczycieli na FB. Wydał jej się bardzo ciekawy. Projekt organizowany przez ambasadora eTwinning to świetna opcja na zapoznanie się z tą platformą (inne projekty to np. Postaw na Ziemię | .eTwinning Polska). Projekty z ambasadorami są dedykowane nauczycielom, którzy nie mieli dotychczas konta na eTwinning lub założyli konto, ale z niego nie korzystali, bo nie wiedzieli jak lub nie mieli odwagi spróbować. W Cyberbezpieczniakach spośród 140 zgłoszeń wybrano 23 szkoły. W tym naszą:)

Na platformie można:

  • wyszukać projekty nie tylko z Polski, ale i międzynarodowe
  • uczestniczyć w kursach doszkalających (10 kursów dla osób, które nie realizowały projektów i nieograniczona liczba dla osób, które już pierwszy projekt mają za sobą)
  • poznać inspirujących nauczycieli – Pani Justyna jest w stałym kontakcie z nauczycielami, z którymi tworzyła escape room (chcą razem zrobić jeszcze jakiś projekt).

Może w przyszłym roku w ramach Akademii Rozwoju Zainteresowań znajdą się wśród uczniów chętni do realizacji interesujących projektów. Pani Justynie marzą się przynajmniej dwie grupy projektowe: humanistyczna i matematyczno-informatyczna.


ETwinning jest fajnym wstępem do realizacji projektów Erasmus+.