W niedzielę po raz kolejny orkiestra Jurka Owsiaka zagrała w naszej szkole. Uczniowie tańczyli, śpiewali, a dorośli licytowali niezwykłe przedmioty. Licytację brawurowo poprowadzili Maria Seweryn i Robert Koszucki. Rywalizacja licytujących była niezwykła, portfele szeroko otwarte, a przedmioty zaskakujące – olbrzymi kot przytulanka, portret Olgi Tokarczuk z autografem, weekend na Helu, kawa z rabinem Schudrichem i wiele innych. W czasie lauderowskiego WOŚP-u mogliśmy też zjeść wspaniałe potrawy przygotowane przez rodziców, napić się kawy profesjonalnie zaparzonej przez pana Armanda i pana Uriego oraz kupić różne drobiazgi. Prowadziliśmy też warsztaty – plastyczne, makijażu, gry na ukulele i perkusji. Mieliśmy też profesjonalną sesję fotograficzną i watę cukrową. Atmosferę tego święta wzbogacił Pan Daniel od polskiego, który wraz z muzykującą rodziną przechadzał się po szkole, robiąc spontaniczny koncert. Mogliśmy posłuchać skrzypiec, akordeonu i bębna. Było gorąco i radośnie, wszędzie królowały serca – zarówno te, jako dekoracje szkoły, jak i nasze… w jednym rytmie – wszystko dla WOŚP.  Dobrze być razem, dobrze pomagać, do końca świata i jeden dzień dłużej.