Grono pedagogiczne – przedszkole

Katarzyna Adamczyk

4 - latki

Jestem z wykształcenia nauczycielem nauczania początkowego o stopniu awansu – nauczyciel mianowany. W naszym przedszkolu pracuje od 1993 r. Lubię pracę z małymi dziećmi przynosi mi ona dużo satysfakcji. Szczególnie z dziećmi najmłodszymi. Prywatnie interesuje się dobrą książką i filmem – najczęściej o tematyce historycznej. W czasie wolnym ( wakacje ) uprawiam niewielki ogród za Warszawą. Tam odpoczywam i ładuję akumulatory na następny rok.

Marta Bartosz

3 - latki / pedagog wspomagający

Ze szkołą i przedszkolem jestem związana od kilku lat. Dotychczas prowadziłam zajęcia kulinarne i trening umiejętności psychospołecznych. Obecnie jestem pedagogiem wspomagającym oraz wychowawczynią w grupie 3- latków. Ukończyłam studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną, zarządzanie i marketing w oświacie, oligofrenopedagogikę, surdopedagogikę oraz tyflopedagogikę. Interesuję się psychologią, muzyką klasyczną i literaturą.

Diana Byra

język hebrajski

W 2017 roku ukończyłam hebraistykę na Uniwersytecie Warszawskim i w tym samym roku rozpoczęłam pracę w naszej szkole jako nauczyciel języka hebrajskiego. Od czasu do czasu można mnie spotkać także w Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie pracuję jako przewodnik i edukator. To właśnie tam, jeszcze będąc studentką, kiedy oprowadzałam grupy szkolne, odkryłam, że najwięcej przyjemności sprawia mi praca z dziećmi i młodzieżą, dlatego postanowiłam się jej poświęcić. Moją drugą pasją są rośliny.

Radosław Forystek

gimnastyka kompensacyjna

Z wykształcenia jestem andragogiem, pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz logopedą. Obecnie prowadzę terapię logopedyczną dzieci szkolnych, zatem gimnastyka buzi i łamańce językowe nie są mi obce. W przedszkolu zaś jestem Panem od Sportu i z dozą ogromnego humoru wprowadzam jak najwięcej elementów koszykówki, której fanem jestem od lat 90-tych i ery Michaela Jordana.

Monika Galjan

6 - latki / kierownik przedszkola

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia wyższe z zakresu pracy socjalnej, pedagogiki przedszkolnej oraz zarządzania  i marketingu w oświacie. Swoje życie zawodowe związałam z przedszkolem, ponieważ uważam, że jest to  najważniejszy  okres w życiu dziecka. Zorganizowana zabawa jest bowiem główną formą zdobywania wiedzy o świecie i sobie, nabywania umiejętności gwarantujących dobry start w szkole. W swojej pracy stawiam na różnorodność, innowacyjność w pracy  z dzieckiem oraz wspieranie aktywności młodego człowieka.

Każdą wolną chwilę spędzam z książką ,  najchętniej szwedzkim kryminałem…

Urszula Kaczmarska

logopedka

Logopedka, polonistka, niedoszła dziennikarka. Pasjonatka gór, kryminałów, słodkich wypieków oraz tańca nowoczesnego. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.W przedszkolu prowadzę zajęcia grupowe z gimnastyki buzi i języka oraz indywidualną terapię logopedyczną. Praca z dziećmi w przedszkolu pomaga mi w realizowaniu siebie na wielu płaszczyznach. Największą nagrodą za trud tej pracy jest każdy mały sukces moich podopiecznych. 

Anna Kanclerz

język angielski

Od ponad 23 lat uczę języka angielskiego w Zespole Szkół Lauder – Morasha. Wychowałam się w Kanadzie. Jestem native speakerem i posiadam dyplom z filologii angielskiej. Nauczanie dzieci języka angielskiego  oraz angażowanie się w różnego rodzaju  wolontariat, to moje pasje dające mi radość i swego rodzaju spełnienie. W wolnym czasie lubię spotkania w gronie najbliższych oraz przyjaciół, długie spacery, podróże i  muzykę.  

 

Rafał Krzysztoszek

6 - latki / kierownik przedszkola

W przedszkolu Lauder-Morasha pracuję już 20 lat, w tym czasie miałem przyjemność prowadzić i organizować wiele warsztatów i projektów edukacyjnych we współpracy m.in. z Muzeum POLIN czy Fundacją Świat Na Wyciągnięcie Ręki. Obecnie współorganizuję Lauderowską Akademię Naukową dla wychowanków naszego przedszkola. Pracując z dziećmi staram się rozwijać w nich empatię i szacunek do drugiej osoby. Poprzez wykorzystywanie w trakcie zajęć elementów muzyki, plastyki oraz techniki staram się rozbudzać i rozwijać ich wyobraźnię, a także uczyć cierpliwości w doskonaleniu swoich umiejętności. W wolnych chwilach poświęcam się tworzeniu muzyki i mediom wizualnym takim jak fotografia, film, grafika czy rysunek. 

Violetta Palińska

5 - latki

Zawodowo z Dziećmi jestem związana od przeszło 20 lat, posiadam odpowiednie kwalifikacje, kursy i szkolenia oraz dyplomy. Praca z Dziećmi przynosi mi wiele radości i satysfakcji, poza pracą lubię dalekie podróże, wyprawy na wieś bądź miejskie wycieczki. Pasjonuje mnie psychologia, socjologia oraz genetyka. Nie przepadam za prasowaniem. Lubię spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Jestem szczęśliwą żoną, własne dziecko wychowuję w poczuciu akceptacji, miłości, szacunku oraz jasno ustalonych zasad. Uwielbiam zwierzęta, posiadam kota. W życiu osobistym stawiam na wyrozumiałość, szacunek, optymizm i wiarę w Ludzi. Moje życiowe motto to słowa Janusza Korczaka “ Kiedy śmieje się Dziecko, śmieje się cały świat”

Magdalena Pietrak

reedukacja

W przedszkolu Lauder-Morasha pracuję od 2010 r. Na początku byłam wychowawcą, a w 2015 r. zaczęłam prowadzić także zajęcia z terapii pedagogicznej dla przedszkolaków. Obecnie dwa razy w tygodniu pracuję w małych grupkach z dziećmi wymagającymi wsparcia w zakresie umiejętności szkolnych.

Ponadto od trzech lat prowadzę zajęcia popularyzujące wiedzę przyrodniczą w ramach Lauderowskiej Akademii Nauki.

Interesuję się integracją sensoryczną. W wolnym czasie lubię spacerować i jeździć na rowerze. 

Tehila Seligman

4 - latki / 5 - latki / kult.żydowska

Z przedszkolem jestem związana od kilku lat. Prowadzę zajęcia z kultury żydowskiej, na których staram się  wzbudzać w małych ludziach ciekawość wobec świata, budować postawę tolerancji i zrozumienia. Interesuję się muzyką, filmem, historią, sztuką, archeologią … . 

Anna Sobota

3 - latki

Moja przygoda z pracą z dziećmi zaczęła się już podczas studiów na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku i trwa do tej pory. Jestem wychowawca w grupie przedszkolnej, a swoją pracę traktuję jako przygodę, która każdego dnia przynosi mi nowe wyzwania.
W pracy w przedszkolu najbardziej cenie sobie bezpośredni kontakt z małym człowiekiem, jego szczery uśmiech, ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia.
Moja pasją są konie, które tak jak książki pozwalają mi na wyciszenie oraz odpoczynek. Uwielbiam również spacery po lesie, jazdę na rowerze, kąpiele w rzece i słonce w bardzo dużych ilościach.

Klaudyna Wasiak

język angielski

Moja kariera zawodowa od poczatku zwiazana byla z jezykiem angielskim. Pracowalam jako tlumacz, a Takze jako nauczyciel w szkole jezykowej I prywatnym gimnazjum. Przez jakis czas mieszkalam za granica- m.in. W Szwajcarii oraz Danii. Ukonczylam prestizowa uczelnie KVL w Kopenhadze. 
Od 2014 r. Pracuje jako nauczyciel j. Ang. w e-szkole Fundacji Laudera. 
 
Kazda wolna chwile spedzam z moimi Dziecmi- razem podrozujemy, Jezdzimy na rowerach I nartach.
 
Moja najwieksza pasja sa konie. Od wielu lat pracuje jako instruktor oraz sedzia w dyscypilinie – skoki przez przeszkody. Obecnie w szkole w ramach Zajec swietlicowych prowadze zajecia hipiczne.