Grono pedagogiczne – przedszkole

Weronika

Weronika

Dubisie

Jestem osobą zaangażowaną, opiekuńczą, pełną ciepła i empatii. Praca z dziećmi jest dla mnie ogromną satysfakcją i spełnieniem. Próbuje stworzyć takie warunki pracy, aby każde z moich wychowanków mogło poczuć się w przedszkolu kochane, bezpieczne i radosne.  

Monika

Monika

4 - latki / dyrektor przedszkola

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia wyższe z zakresu pracy socjalnej, pedagogiki przedszkolnej oraz zarządzania  i marketingu w oświacie. Swoje życie zawodowe związałam z przedszkolem, ponieważ uważam, że jest to  najważniejszy  okres w życiu dziecka. Zorganizowana zabawa jest bowiem główną formą zdobywania wiedzy o świecie i sobie, nabywania umiejętności gwarantujących dobry start w szkole. W swojej pracy stawiam na różnorodność, innowacyjność w pracy  z dzieckiem oraz wspieranie aktywności młodego człowieka.

Każdą wolną chwilę spędzam z książką ,  najchętniej szwedzkim kryminałem…

Rafał

Rafał

Dubisie / 3 - latki / wicedyrektor przedszkola

W przedszkolu Lauder-Morasha pracuję już 24 lata, w tym czasie miałem przyjemność prowadzić i organizować wiele warsztatów i projektów edukacyjnych we współpracy m.in. z Muzeum POLIN czy Fundacją Świat Na Wyciągnięcie Ręki. Pracując z dziećmi staram się rozwijać w nich empatię i szacunek do drugiej osoby. Poprzez wykorzystywanie w trakcie zajęć elementów muzyki, plastyki oraz techniki staram się rozbudzać i rozwijać ich wyobraźnię, a także uczyć cierpliwości w doskonaleniu swoich umiejętności. W wolnych chwilach poświęcam się tworzeniu muzyki i mediom wizualnym takim jak fotografia, film, grafika czy rysunek. Uwielbiam jeździć na rowerze i podnosić ciężarki. Umiem też robić naleśniki 🙂

Iwona

Iwona

5-latki / kodowanie na dywanie

Ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną we Wszechnicy Polskiej – Wyższej Szkole w Warszawie.
Praca z dziećmi dostarcza mi dużo radości i satysfakcji, a szczery ich uśmiech jest najlepszą motywacją do dalszej pracy.
Jestem osobą opiekuńczą, otwartą, radosną, spontaniczną i pełną pomysłów.
W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swoich podopiecznych. Doceniam ich kreatywność i zaangażowanie, motywuję do samodzielności. Bardzo ważna jest dla mnie atmosfera – staram się aby zawsze była pełna ciepła, miłości i zrozumienia oraz szacunku.
Anna

Anna

6 - latki

Jestem  pedagogiem wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Absolwentką Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
Swoje doświadczenie w opiece nad dziećmi rozpoczęłam, jako opiekunka dziecięca oraz au-pair w Brukselli. Przygoda ta pozwoliła mi ukierunkować się całkowicie na pracę z dziećmi.
Dzięki tym doświadczeniom jestem teraz spełnionym pedagogiem, a praca z maluszkami daje mi ogromną radość.

W pracy z dziećmi stawiam na indywidualizację, kreatywność oraz szacunek do drugiego człowieka.
Bardzo cieszą mnie sukcesy, które odnoszą dzieci oraz podziwiam ich prawdziwe emocje: wesołość, szczerość, ciekawość świata, zinteresowanie.

Głęboko wierzę w piękno słów duńskiego pedagoga i terapeuty Jespera Juula, którego jestem wielbicielką. Zachęca do wsłuchania się we wszystko, co mówią nasze dzieci i kochania ich takimi, jakie są – bez chęci ciągłej zmiany i udoskonalania. Najmłodsi oczekują od dorosłych bowiem prostego przekazu: Jesteś ważny po prostu dlatego, że jesteś.

Myślę, że to, co robimy, jak się zachowujemy i kim jesteśmy ze sobą nawzajem i z „naszymi” dziećmi, to jest najważniejsza część wychowania.

Wolne chwile spędzam aktywnie.
Jeżdżę na rowerze, rolkach, ćwiczę jogę a także pilates i streching.
Dużo spaceruję ze swoim psem i dzięki temu odkrywam ciekawe zaułki Warszawy. Wyznaję zasadę, w zdrowym ciele, zdrowy duch.
Moją fascynacją są także książki.
Bez nich życie byłoby bardzo smutne.

Uwielbiam czarną kawę i po godzinach piszę o niej rymy. Dużo fotografuję.
Aparat towarzyszy mi niemal w każdym momencie życia. Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. Zawsze staram się znaleźć coś interesującego w zwykłym miejscu. Chciałabym tym zafascynować moich podopiecznych.

Tehila

Tehila

6 - latki / kult.żydowska

Z przedszkolem jestem związana od kilku lat. Prowadzę zajęcia z kultury żydowskiej, na których staram się  wzbudzać w małych ludziach ciekawość wobec świata, budować postawę tolerancji i zrozumienia. Interesuję się muzyką, filmem, historią, sztuką, archeologią … .

Zuzanna

Zuzanna

4 - latki

Z wykształcenia jestem muzykiem oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Szczególnie bliska jest mi pedagogika Montessori, której tajniki zgłębiałam na kursie Polskiego Instytutu Montessori, a przede wszystkim podczas kilkuletniej pracy i obserwacji dzieci w przedszkolach montessoriańskich. W pracy najważniejszy jest dla mnie szacunek do dziecka, jego potrzeb i wspieranie go potrzebie wolności, samodzielności i poznawania świata. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, którzy są dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Kocham Bacha, las i pieski.

Oliwia

Oliwia

3 - latki / psycholog

Jestem psychologiem oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne na specjalizacjach: Psychologia Kliniczna i Psychologia Kliniczna Dziecka na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i studia podyplomowe z Psychologii transportu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestniczę w różnych szkoleniach i kursach pogłębiających moją wiedzę. Ukończyłam pierwszy stopień Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz szkolenie w zakresie Terapii Ręki. Lubię podejmować nowe wyzwania dlatego odbywałam wolontariat w Klinice Budzik a także prowadziłam warsztaty w Areszcie Śledczym. Przez ostatnie 4 lata pracowałam z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca z najmłodszymi daję mi najwięcej satysfakcji i uzupełnia zapasy pozytywnej energii. W wolnych chwilach uwielbiam długie spacery i spotkania z najbliższymi oraz różne aktywności fizyczne w okresie dorastania trenowałam taniec towarzyski.

Marta

Marta

3 - latki

Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i korekcyjna na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Aktualnie jestem studentką studiów magisterskich z pedagogiki korekcyjnej, również na tej samej uczelni. Jestem pozytywną oraz kreatywna osobą.  Praca z dziećmi sprawia mi wielką radość i satysfakcję z ich uśmiechów. 

Dan

Dan

native języka hebrajskiego

Urodziłem się w Izraelu. Od 9 lat mieszkam w Polsce, obecnie studiuję archeologię.

Bardzo lubię pracę z dziećmi i zawsze staram się wprowadzać przyjemną atmosferę na zajęciach.

Radosław

Radosław

logopeda

Z wykształcenia jestem andragogiem, pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz logopedą. Obecnie prowadzę terapię logopedyczną dzieci szkolnych, zatem gimnastyka buzi i łamańce językowe nie są mi obce. W przedszkolu zaś jestem Panem od Sportu i z dozą ogromnego humoru wprowadzam jak najwięcej elementów koszykówki, której fanem jestem od lat 90-tych i ery Michaela Jordana.

Anna

Anna

native języka angielskiego

Od ponad 23 lat uczę języka angielskiego w Zespole Szkół Lauder – Morasha. Wychowałam się w Kanadzie. Jestem native speakerem i posiadam dyplom z filologii angielskiej. Nauczanie dzieci języka angielskiego  oraz angażowanie się w różnego rodzaju  wolontariat, to moje pasje dające mi radość i swego rodzaju spełnienie. W wolnym czasie lubię spotkania w gronie najbliższych oraz przyjaciół, długie spacery, podróże i  muzykę.

 

Róża

Róża

rytmika

Prowadzę naukę rytmiki w przedszkolu Lauder-Morasha, związana z nim jestem od kiedy powstało – byłam jedną z pięciorga pierwszych przedszkolaków. Wspominam je jako wspaniały etap i staram się przekazać dzieciom entuzjazm i atmosferę, które sama wtedy czułam. Gram na skrzypcach, skończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach, tam też robiłam specjalizację w muzyce dawnej. Wraz z moją mamą i ciocią stworzyłyśmy rodzinny śpiewnik oraz wydałyśmy płytę z piosenkami jidysz. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, uwielbiam opery Mozarta i kreatywną kuchnię wegetariańską.